23-04-2024 13:23:48

Malezya'daki kutlama provasında korkunç son: 2 askeri helikopter havada çarpıştı, 10 kişi öldü

Malezya donanmasına ait 2 askeri helikopterin havada çarpışması sonucu 10 kişi hayatını kaybetti. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, kazaya neyin sebep olduğuna ilişkin soruşturma başlatılacağını duyurdu.
Malezya'daki kutlama provasında korkunç son: 2 askeri helikopter havada çarpıştı, 10 kişi öldü

Malezya Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, donanmanın 90'ıncı yıl dönümü kutlamaları için Perak eyaletinde geçit töreni provası düzenledi. Tam da bu sırada eğitim uçuşu gerçekleştiren 2 helikopter havada çarpıştı. Donanmaya ait bir üste gerçekleşen kazada helikopterlerde bulunan 10 görevli yaşamını yitirdi. Korkunç kaza cep telefonu kameralarına da yansıdı.

KRALİYET DONANMASI AÇIKLAMA YAPTI

Olay, yerel saatle 09.30'da bir donanma üssüne ev sahipliği yapan Malezya'nın Lumut kasabasında meydana geldi. Yerel medyada yayınlanan görüntülerde, helikopterlerden birinin yere düşmeden önce diğer helikopterin pervanesine çarptığı görüldü. Malezya Kraliyet Donanması, "Tüm kurbanların olay yerinde öldüğü doğrulandı ve kalıntılar kimlik tespiti için Lumut Askeri Hastanesine gönderildi" dedi. Olayın sebebini araştırmak için bir komite oluşturulacağı açıklandı.

GEÇİT TÖRENİ PROVASINDA FACİA

Malezya Savunma Bakanı Mohamed Khaled Nordin ise açıklamasında M503-3 helikopteri ile Fennec askeri helikopterinin Cumartesi günü düzenlenecek Malezya Kraliyet Donanması'nın 90'ıncı yıl dönümü kutlamalarında geçit töreni için prova yaptığını söyledi.

UÇAKLARDAN BİRİ KOŞU PİSTİNE DİĞERİ YÜZME HAVUZUNA DÜŞTÜ

Helikopterlerden birinin, içinde yedi kişinin bulunduğu HOM M503-3'ün koşu pistine düştüğüne inanılıyor. Diğer üç kurbanı taşıyan Fennec M502-6 ise yakındaki bir yüzme havuzuna düştü.

  •   Etiket
  •   Kaynak www.haberler.com

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI