17-05-2024 10:12:20

CoinTR tarafından hazırlanan Aizanoi Antik Kenti NFT koleksiyonu ilk kez 8.Heritage İstanbul’da sergileniyor

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi dijital varlık borsası ve teknoloji şirketi CoinTR, tarihi MÖ 3 bin yıl öncesine dayanan ve dünyanın ilk borsasının da yer aldığı Aizanoi Antik Kenti için hazırlanan NFT koleksiyonunu, ana sponsoru olduğu 8.Heritage İstanbul’da sergiliyor. Koleksiyon 3’ü uniq olmak üzere 10 parça 2 seri toplam 23 NFT’den oluşuyor. Eşsiz NFT’lerden bir tanesi İstanbul Valisi Sayın Davut Gül’e hediye edilecek. Diğer eşsiz NFT’ler, Aizanoi Antik Kenti yararına açık artırma yolu ile sat
CoinTR tarafından hazırlanan Aizanoi Antik Kenti NFT koleksiyonu ilk kez 8.Heritage İstanbul’da sergileniyor

Dijital Geleceğin Merkezi olma mottosuyla çalışmalarını sürdüren dijital varlık borsası ve teknoloji şirketi CoinTR, ana sponsoru olduğu Türkiye’nin ilk ve tek kültür mirası fuarı Heritage İstanbul’da Aizanoi Antik Kenti için hazırladığı NFT koleksiyonu ve 3D sanal tur ile 15-17 Mayıs tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda ilk kez sergiliyor.

Aizanoi Antik Kenti’nin de tanıtımına ve kazı çalışmalarına katkı sağlamak için hazırlanan NFT koleksiyonunda Zeus Tapınağı, Tepe Akroteri, güneş saatinin de yer aldığı Aizanoi Antik Kenti’ne ait 23 parçadan oluşan NFT koleksiyonu hazırlandı.

Kütahya Çavdarhisar’da bulunan ve günümüze gelen en sağlam Zeus Tapınağı ve Akroteri’nin yer aldığı tarihi M.Ö. 3 binli yıllara dayanan ve dünya ticaretinin başlangıç noktası kabul edilen bilinen ilk borsanın da bulunduğu Aizanoi Antik Kenti için NFT koleksiyonun yanı sıra 3D Sanal Tur da fuar ziyaretçilerinin Antik Kenti gezebilmesi için Heritage İstanbul’da yer alacak.

Aizanoi Antik Kenti yararına açık artırma

Projenin bir parçası olarak Aizanoi Antik Kenti’ndeki yürütülen kazılara kaynak sağlayabilmek için hazırlanan uniq NFT’lerden biri fuarın ilk akşamı Uğur Antik Müzayedecilik – Uğur Batur tarafından yönetilecek açık artırma ile satılacak.

Aizanoi Antik Kenti, Heritage İstanbul’da CoinTR’nin standında sanal olarak gezilebilecek

15-17 Mayıs tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak fuarda yer alan CoinTR standında günümüz dijital teknolojilerin desteği ve CoinTR tarafından finanse edilen çekimlerle oluşturulan Aizanoi Antik Kenti gezi ve tanıtım videoları önce fuarda fuar ziyaretçilerinin izlemesine sonra da sosyal medya platformlarında dünyanın ve Türkiye’deki kültür mirası meraklılarının izlemesine sunulacak.

 

 

 

 

 

 

 

  •   Etiket

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI