Filiz Beyhan - Kanseri Nasıl Yendim
  25-09-2021 11:15:00

HAMDOLSUN Kİ HATA YAPAN DEĞİL, HATA YAPILAN OLDUN...

Size bir şey  anlatacağım ama bana deli demeyin olur mu.
Kanser teşhisi koyulduktan bugüne kadar  yaşadıklarımı anlattım tedavilerime dair.

İlk yazılarımda tedavi yolumda nelerle karşılaştım, doktor seçimim, ameliyat ve sonraki kemoterapi dönemim, neler yedim nasıl besledim bunlardan bahsettim. Artık tedavim bitti iyiyim çok şükür 3. üç aylık kontrollerimi yaptırdım tertemiz sonuçlar. Kemoterapi almam için takılan portun da çıkarılmasına onay verince onkoloğum  ,  Hüseyin hocam çıkardı bu hafta keyifle .

Şükür, şükür, şükür ki bin kere şükür... 
Daha ne diyeyim, darısı tüm yaşayan insanların başına, herkes için, yanında kendim için de Allahtan kalıcı sağlığa niyet ediyorum dostlarım.
Tabi yazılarımı yazmaya  devam ettim. Tedavi bitti yazı niye bitmedi diyecekseniz eğer, çünkü, asıl hayat tedaviler bittikten sonra başlıyor demiştim önceki yazılarımda.
Çünkü, bu hastalık insanı baştan aşağı değiştiriyor, değiştirmeli de zaten. Çünkü değişmez isen iyileşemiyorsun bunu fark ettim. Sana anlatılmak istenilen şeyin, mesajın farkında olmaz isen iyileşemiyorsun. Tedavilerimden sonra, bu hastalığa sebep olan duygularımı, yaşadıklarımı, öncesinde nasıldım da sonrasında nasıl olduğumu anlatmaya başladım. Mevzunun duygusal ve psikolojik yönünü, altında yatan travmalarımı bu travmaları nasıl çözümlediğimi anlattım. Benim gibi ne çok insan aynı şeyleri yaşamış ve ne çok insanın iç dünyasına tercüman olmuşum , sizden gelen mesajlardan onu anladım."Aşk acısından kanser oldunuz mu" başlıklı yazımda bile o kadar çok mesaj aldım ki inanamadım. Herkesin ne çok  ortak yarası varmış onu anladım. Anladıkça yaz Filiz dedim onu da yaz, bunu da yaz, sansür koymadan yaz, yaz, yaz da yaz...
Bugün, oturmuş evde işlerimle uğraşırken bir ampul yandı kafamda. Yahu dedim kendi kendime, her zaman söylediğin gibi ne kadar şanslı hatunsun sen  Filiz.
Bir düşünsene,bu kadar şey yaşamana sebep olan, sana karşı yapılan hatayı veya hataları, başkasına yapan ya sen olsaydın.
™Hamdolsun ki hata yapan değil, hata yapılan oldun. Bu kadar şey yaşadın, ağladın sızladın, canın yandı, korktun vesaire vesaire. Sen bugüne bak, şu anda ne kadar huzurlusun, ne kadar mutlusun, ne kadar vicdanın rahat, başını yastığa koyar koymaz uyuyorsun, beynini yemiyor pişmanlık düşüncesi, çünkü yok ki. Net olmanın, dürüst olmanın, içi dışı bir olmanın, gerçek dostluğun ne demek olduğunu çok iyi bilmenin ve yaşamanın keyfini sürüyorsun.Aciz değilsin, başın hep dik. Sağlıklısın çok şükür her şeyden önce ruhunu iyileştirdin.Yazdıklarının hepsi sensin, başkaları gibi gerçekte olmadığını yazdıran veya yazan değilsin. Etrafında seni gerçekten sevenler var şu anda.
Çünkü sen, fırtınaya yakalanan gemini kıyıya çıkarırken, fazlalıkları attın . Kim seni batıracaksa attın. Kim seni batırma niyetindeyse attın. İnsanları da,içindeki negatif duyguları da attın. Bir çocuğun defterini silgiyle silmesi gibi, sen de sildin gemiden attığın kötülüklerin bıraktığı izleri. Güverten tertemiz bir şekilde, geminde olmasını istediğin tertemiz gönüllü insanlarla, görünen ya da görünmeyen manevi varlıkların yardımıyla, çok şükür ki  Allahın izni ile, bu gemiyi kıyıya çıkardın.
İnsan, kendisine hata yapıldığına sevinir mi hiç deli kız. Kendisine hata yapıldığına sevinmez elbet. Sadece bu iki taraf arasında hata yapan olmadığına sevinir.
Çünkü hata yapılan  günahsızdır, haksızlığa uğramıştır. Ne yaşarsa yaşasın,ne kadar üzülürsen üzülsün  sonunda mutluluğa, aydınlık günlere ulaşır. Vicdanım rahat diye gezinir ortalıkta lay lay lom. Acıları geçer,yanında yarasını saran Rabbi vardır. Bunu bilir ve bunun huzuruyla yaşar.
Ya hatayı yapan. Eyvah ki eyvah. Mutlu mudur sizce. Tabi ki değildir. Çünkü, başını her yastığa koyduğunda yaptığı hatalar beynini kemirir, bu yüzden sabah mutsuz ve uykusuz kalkar, günü mutsuz geçer, bereketi olmaz. Anlıktır yaşadığı mutluluklar. Çünkü bilir, yaptığı hataların bedelinin bir gün fitil fitil burnundan geleceğini. Çünkü bilir, acıttığı yerden acıyacağını.
Vicdansız ve egoist duygularının yaptırdığı hatalarının bedelini, er veya geç ödeyeceğini öyle bir bilir ki. İsterse yıllarca kaçsın hataları ile yüzleşmekten. İstediği kadar kaçsın başkalarına sebep olduğu yaraları üstlenmekten. İki kere iki nasıl dörtse dostlar, hiç kimse yaşattıklarını yaşamadan gitmeyecek bu dünyadan.
Hata yapılan kişi akışa güvenir, herkesin kendi tekamül yolunun var olduğunu ve bu yolda zorla  kimseyi değiştiremeyeceğini kabullenir ise huzuru bulur.
Düşünsenize hata yapanın ızdırabının ömür boyu olacağını.Yani, İnsanın cenneti de cehennemi de vicdanıdır dostlar uzaklarda aramayın.
İşte,hasta olmanıza sebep olan, hata yapılan taraf siz olduğunuz için şimdi neden sevinilir anladınız mı. Siz, bugün olmazsa yarın, yarın olmaz ise öbür gün, ama bir gün iyi olacaksınız buna inanın. Şunu unutmayın ki, sizin hasta olmanıza sebep olan yaşadığınız olayda, iyi ki hata yapılan olmuşum diyerek hamd ettiğiniz anda , iyileşmenin içinizde başladığını fark edeceksiniz. Çünkü hata yapılanlar her daim aydınlık taraftadır. 
Devam edecek...

  FACEBOOK YORUM
Yorum

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI