YAŞAM HABERLERİ

Tüm Zamanların En Şık Lideri Atatürk’ün Güderi Ceketi Yeni Emanetçisini Arıyor
Zamanın ötesindeki liderin zamansız stilinin imzası ikonik güderi ceketi müzayede yolu ile “www.arthill.com.tr” web adresi üzerinden satışa çıkıyor!
Leyla Yıldırım’dan Pozitif Tüyolar
Influencer Leyla Yıldırım, hayatta pozitif olmanın ve gülümsemenin öneminden bahsederek, huzuru artırmak için izlenen yolda karşılaşılabilecek engeller hakkında konuştu.
Bu semptomlar Zoom yorgunluğuna işaret ediyor!
Koronavirüs pandemisi ile birlikte hayatımıza giren dijital platformlar, eğitimden iş dünyasına kadar pek çok alanda kullanılıyor. Uzmanlar, kullanım kolaylığı sunan programların “ekstra zihinsel çaba” gerektirmesi nedeniyle zihinsel ve bilişsel yorgunluğ..
Özgür'ün tasarımlarına büyük ilgi...
Müzik, televizyon ve sanat camianda pek çok ünlüyle birlikte yürüttüğü projeler, yazdığı kitaplar, İstanbul gece hayatına kazandırdığı mekânlar ses getiren sosyal sorumluluk kampanyaları ve aldığı sayısız ödülle adından sıkça söz ettiren iletişim danışman..
Mizah; yapana da maruz kalana da iyi geliyor…
Uzmanlar, “Mizah, kişinin kendi olumsuz duygularını düzenlediği gibi, çevresi üzerinde de olumlu tesir gösterir. Çevresini neşelendirebilmek, onları psikolojik olarak iyi hissettirebilmek, mizahı kullanan kişiye psikolojik sağlamlık verir” diyor...
Almula Merter Churm’den Tiyatrolar Günü’ne özel yayın
Tiyatro sanatçısı Almula Merter Churm, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü Instagram yayını “Mutlu Kalpler Kulübü”nde kutluyor. Çok sayıda ünlü ismin katılacağı yayında keyifli sohbetlerin yanı sıra çeşitli sürprizler de yer alacak. ..
Örselenmiş Kadın Sendromuna Dikkat!
Uzmanlar; dava ile birlikte gündeme gelen ‘Örselenmiş Kadın Sendromu’ nun çok boyutlu incelenmesi gerektiğini ve şiddet gören kadınlara vakit kaybedilmeden her türlü desteğin sağlanmasının önemini vurguluyor.
Burcu Kıratlı marka yüzü oldu
Kozmetik sektörünün iddialı markası Jowe, yeni ürünü kaş şekillendiriciyi piyasaya sürdü. Kısa sürede olumlu yanıtlar alan marka, reklam çalışması için de ünlü oyuncu Burcu Kıratlı ile el sıkıştı.
Cumhuriyet Altını Rekor Fiyatla NFT'de
Ünlü tasarım sanatçısı Sevincy, Cumhuriyet Altını’nı 10.000 Ethereum (18 milyon USD) değerindeki NFT ile Satışa Çıkardı
İZEV Yaşam Köyü Hedefiyle Yoluna Devam Ediyor.
Özel Gereksinimli Bireyler İçin Bir Yaşam Köyü Hayaliyle Yola Çıkan İZEV’den 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Gününde Müthiş Proje.
Sadri Alışık’sız 26 sene…
26 senedir dinmeyen özlem…
Z kuşağının yaşam amaç becerisi düşük çıktı
Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından 7 boyutlu Üsküdar Yaşam Amaçları Ölçeği (ÜSYAM) geliştirildi. Türkiye genelinde 15-71 yaşları arasında 1.026 kişiye uygulanan ölçek ile Z kuşağının diğer kuşaklardan istatistiksel olarak farklılaştığı ort..
Her Yaşın ve Cinsiyetin Vitamin ve Mineral İhtiyacı Farklıdır
Eczacı Ayşen Dincer, vitamin ve mineral desteği alırken yaşa, cinsiyete ve ihtiyaca özel olarak hazırlanmış multivitaminlerin kullanılması gerektiğini hatırlatıyor.
Bu belirtiler uyku felcini işaret ediyor!
Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Barış Metin, son günlerde gündemde olan uyku felci ile ilgili önemli değerlendirmelerde ve tavsiyelerde bulundu.
Zıplayarak Beden Frekansınızı Yükseltin
Enerji Tıbbı Uzmanı Emine Baran, insanın beden frekansının, dünyadaki değişimleri tetikleyici olduğunu ve korku bilincinin tüm evreni felaketlere sürükleyebileceğini söyleyerek uyarıyor. “Düşündüklerimize dikkat etmeliyiz. Dünyayı şekillendiriyoruz.” Düny..
Sera Tokdemir “Süper Starımız Ajda Pekkan’dan yazdığım sözleri duymayı çok isterdim ve bu hayalim gerçekleşiyor.”
Hepimizin ekranlardan ve beyaz perdeden tanıdığı ancak son yıllarda yaptığı müzik çalışmalarıyla da adından sıkça söz ettiren oyuncu, şarkıcı, söz yazarı ve besteci Sera Tokdemir Çiğdem Çalışkanoğlu’na verdiği röportajda samimi açıklamalarda bulundu. İşte..
Erdal Beşikçioğlu'nun seyircisi online tiyatroyu sevdi
Erdal Beşikçioğlu'nun pandemi nedeniyle tiyatro sezonu başında başlattığı online oyun temsilleri, seyircinin ilgisiyle devam ediyor. Oyunlar, online gösterimle Fişekhane’nin tarihi atmosferinden evlere geliyor.
En Büyük Destekçisi Eşi
TRT’nin sevilen programı ‘Fazlası Zarar’ın güzel sunucusu Ezgi Sertel, kendisi gibi ekran önünde olan oyuncu eşi Ozan Çobanoğlu’nun hayatının her evresinde yanında olduğunu söyledi.
Dizilerdeki kadın prototipleri cinsiyet eşitliğinin önündeki büyük engellerden bir tanesidir!
Anneler ve çocuklar odağında çalışan markalara danışmanlık ve iç görü hizmetleri sunan, “Anneleri Anlayan Marka Olmak” kitabının yazarı Esra Baykal, “Cinsiyet eşitliği algısını değiştirmenin en kolay yolu ekran temsilidir. Kültürümüze işlemiş kadın rolünü..
Yuval Noah Harari:  “Gerçekten istersek Covid-19 tarihin son salgını olabilir!”
Konuşmamız Lazım’a katılan Harari; pandemi, dijitalleşme, algoritmalar ve dünyanın geleceğine dair hem tespitlerde bulunurken, kişisel olarak uygulanabilecek önerilerde bulundu.
Pasta cila ustası Selin Selbaşı: “Kaliteli ve canla başla çalıştığım sürece zirvedeyim.”
Çiğdem Çalışkanoğlu pasta cila ustası Selin Selbaşı ile harika bir röportaj gerçekleştirdi.
Leyla Yıldırım’dan Pozitif Tüyolar
Influencer Leyla Yıldırım, hayatta pozitif olmanın ve gülümsemenin öneminde..
Bu semptomlar Zoom yorgunluğuna işaret ediyor!
Koronavirüs pandemisi ile birlikte hayatımıza giren dijital platformlar, eğ..
Mizah; yapana da maruz kalana da iyi geliyor…
Uzmanlar, “Mizah, kişinin kendi olumsuz duygularını düzenlediği gibi, çevre..
Cumhuriyet Altını Rekor Fiyatla NFT'de
Ünlü tasarım sanatçısı Sevincy, Cumhuriyet Altını’nı 10.000 Ethereum (18 mi..
En Büyük Destekçisi Eşi
TRT’nin sevilen programı ‘Fazlası Zarar’ın güzel sunucusu Ezgi Sertel, kend..
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI