KİTAP HABERLERİ

Sosyal medya ile ilişkimizi belirleyecek kitap çıktı
Son dönemlerde yaşamımızın bir parçası olan, günümüzün önemli bir kısmını orada geçirdiğimiz sosyal medya, psikolojik yönüyle ele alındı. Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal editörlüğünde hazırlanan “Sosyal Medya Psikolojisi” kitabı şimd..
Ayşegül Ekinci yeni kitabıyla dünyaya açıldı
Türk basınını uzun yıllardır yurtdışında başarıyla temsil eden ödüllü gazeteci Ayşegül Ekinci, abisinin ölümünün ardından yazdığı kitapla dünyaya ‘yazar’ kimliğiyle açıldı. Ekinci’ye bu süreçte en büyük destek, ünlü yazar ve insan davranış uzmanı Dr. John..
Sevgilinizin kaç karakteri var? Siz hangisiyle tanıştınız?
Evlilik hazırlığı yaptığınız kadın, bir sabah başka bir kişi olarak uyansa; adını, saç rengini, mesleğini, adresini değiştirip sırra kadem bassa ne yapardınız? Tabi ki onu aramaya çıkarsınız. Peki ama nasıl? Hangi ismiyle ve nerede arayacaksınız? ..
Yavuz Dizdar’ın beklenen kitabı çıktı…
Dr. Yavuz Dizdar’ın yeni kitabı “Olmak ya da Olmamak” çıktı. Yavuz Dizdar kitapta, Covid-19 pandemisini ve aşıları enine boyuna değerlendiriyor.
Gerçekle Hayal Muhteşem Bir Sonda Buluşuyor: Ruhani
İnsanoğlu dünyanın dört bir yanına yayılıyor ve kalabalıklaşıyordu. Ruhani, adı gibi tuhaf bu yolculuğa bambaşka hikâyelerden geçerek çıktı…
Korona Aşısı: İşte aklınızdaki tüm soruların yanıtları
Evet koronavirüs sürecinde hep onların “emirlerini” dinledik, hep onlar konuştu, hep onlar vardı. Ama Türkiye’de ve dünyada farklı konuşan, farklı düşünen başkaları da vardı! Üstelik bu kişiler uzmandı, “komplocu” damgası yiyemeyecek kadar uzmandı. Aralar..
Ünlü oyuncu Devrim Yakut'un pandemi günlerinde yazdığı ilk öykü kitabı Aklımın Aynalı Çarşısı yayınlandı
Devrim Yakut, yoğun oyunculuk maratonunda gerçekleştiremediği kitap hayaline pandeminin geçen yıl martta başlayan ilk dalgasında yazdığı 'Aklımın Aynalı Çarşısı' ile kavuştu.
Olmak Ya Da Olmamak
Artık televizyonlara çıkıp demeç vermiyor çünkü meselenin arka planının çok daha farklı olduğunu ve bunu medya üzerinden anlatmanın imkânsız olduğunu salgın söyleminin en başında anlamış. Yavuz Dizdar, bu kitapta konuşuyor. Meselenin önünü arkasını bu kit..
Pandemi
İlk günden beri virüsle aynı soğutucuda bekleyen aşı... Ve insanlığı kurtarmak için bekleyen aşk!
Uzman Klinik Psikolog Ayşegül Kalem’in yeni kitabı “Hiç Bitmio” İlksatır Yayınevi etiketiyle raflarda
Duygular bir gün bitiyor mu? Hayat, bir başlangıçlar ve bitişler döngüsü mü? Yoksa değişimler ve dönüşümler “Hiç Bitmio” mu?
Doktorların ölümünü beklediği mucize bebek, büyüdü ve yazar oldu
Ömer bebek, soğuk bir kış günü, beyin kanaması ve kalbinde yedi delikle doğdu. 86 gün yoğun bakımda kaldı. Doktorların “Ölümünü bekliyoruz” dediği Ömer bebek, yoğun bakımdan çıkmayı başardı ve 14 yaşında ilk romanı olan Derviş Aldanması'nı yazdı...
Burçlara göre yalnızlara özel aşk şifreleri
Sevgililer Günü yaklaşıyor. Eğer yalnızsanız, aşk şifrelerinizi çözerek, belki de sevdiğinizle bugünü keyifle geçirebilirsiniz. Aşkın Şifreleri kitabının yazarı Seçkin İlbuğa aşk şifreleri hakkında bilgi veriyor ve her burç için çeşitli önerileri sır..
Kişiliğin kader mi?
Psikolog Pınar Maro’nun insan ruhunun derinliklerine odaklanan ikinci kitabı “Kişiliğin Kaderin mi?” üçüncü baskısını yaptı. Kitap, yeni yıla girerken kendisine ve çevresiyle olan ilişkilerine daha yakından bakıp, yeni bir boyut kazandırmak isteyenler içi..
      “Fotoğraflar ve Haberleriyle İstanbul Hafızası” Kitabı Yayınlandı
İBB Kültür Daire Başkanlığı Basın Yayın Müdürlüğünce şehrin sosyokültürel hayatına ve görsel hafızasına katkı sunan, “Fotoğraflar ve Haberleriyle İstanbul Hafızası” isimli kitap yayınlandı
Aşkın şifreleri
2021’de görevimiz âşık olmak…
Erdal Beşikçioğlu, Fahrenheit 451’in Distopik Dünyasını Seslendirdi
Ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu, yazılmış en iyi bilim kurgu romanı olarak nitelendirilen, Ray Bradbury’nin ünlü eseri Fahrenheit 451’i Storytel için seslendirdi. Hugo En İyi Roman Ödülü ve Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü sahibi olan eser, on yıllar öncesin..
 Damla Sönmez, ‘Ben, Kirke’yi Storytel için Seslendirdi
Ünlü oyuncu Damla Sönmez, Madeline Miller’ın büyüleyici ve zarif anlatımının hakim olduğu eseri ‘Ben, Kirke’yi Storytel için seslendirdi. Goodreads okurlarına göre 2018’in En İyi Fantastik Kitabı seçilen eser, kadın yaşamının sıradan ve sıra dışı bir hik..
Martin Beck serisinin yeni kitabı ‘‘Polis Katili’’ okuyucuyu ile buluştu
İsveçli yazarlar Maj Sjöwall ve Per Wahlöö’nün 1960 ve 70’lerde yazdıkları on kitaplık Martin Beck serisinin dokuzuncu kitabı olan ‘‘Polis Katili’’ Ayrıksı Kitap tarafından yayımlandı.
Yılmaz Okumuş’un ''LAZ KAPİTAL 2'' kitabı güncellenen içeriğiyle raflarda yerini aldı.
Yılmaz Okumuş’un “Karl Marx Trabzon’da doğsaydı” fikrinden yola çıkarak mizahi bir dil ve Karadeniz şivesiyle yazdığı “Laz Kapital” serisinin ikinci kitabı Ayrıksı Kitap tarafından yayımlandı.
Kalbi Allah’a bağlama sanatı ile psikolojik sorunlarımızı nasıl çözeriz?
Doç. Dr. Esma Sayın: "Tasavvuf, kalbi Allah’a bağlama sanatıdır. Tasavvuf, insan-hayat ve dünyaya ilişkin kavrayışımızın derinleşmesinde bize çok önemli imkânlar sağlar. Tasavvufî anlayış, varoluşsal ve kalıcı değerlerin ne olduğunu anlamanın ve kendimiz..
 Maya'nın saçları, âdeta bir kırlangıç yuvası!
Kitapları 25 milyondan fazla satan ve 40 dile çevrilen İrlandalı yazar Eoin Colfer'ın yazıp ünlü çizer Richard Watson'ın resimlediği Saçımla Derdim Var, Tudem'in, okumaya isteksiz ve disleksik çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonund..
Sosyal medya ile ilişkimizi belirleyecek kitap çıktı
Son dönemlerde yaşamımızın bir parçası olan, günümüzün önemli bir kısmını o..
Ayşegül Ekinci yeni kitabıyla dünyaya açıldı
Türk basınını uzun yıllardır yurtdışında başarıyla temsil eden ödüllü gazet..
Sevgilinizin kaç karakteri var? Siz hangisiyle tanıştınız?
Evlilik hazırlığı yaptığınız kadın, bir sabah başka bir kişi olarak uyansa;..
Gerçekle Hayal Muhteşem Bir Sonda Buluşuyor: Ruhani
İnsanoğlu dünyanın dört bir yanına yayılıyor ve kalabalıklaşıyordu. Ruhani,..
Uzman Klinik Psikolog Ayşegül Kalem’in yeni kitabı “Hiç Bitmio” İlksatır Yayınevi etiketiyle raflarda
Duygular bir gün bitiyor mu? Hayat, bir başlangıçlar ve bitişler döngüsü..
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI