EKONOMİ HABERLERİ

Borsa İstanbul’da gong Matriks için çaldı
Finansal teknoloji alanında halka arzı gerçekleşen ilk firma olan Matriks, Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni ile MTRKS koduyla işlem görmeye başladı. Halka arz sürecinde Matriks 689 bin 426 talep ile yoğun bir ilgi gördü.
Halka Arzda Borsa İstanbul’un Talep Rekoru Kırıldı
Finansal teknoloji alanında halka arzı gerçekleşen ilk firma olan Matriks, Borsa İstanbul’un yeni talep rekorunu kırdı. 30-31 Mart tarihlerinde gerçekleşen talep toplamada 689 bin 426 yatırımcı Matriks’e talepte bulundu.
Bireysel yatırımcılardan 75 kat fazla talep gelmişti
Türkiye taşımalı doğal gaz pazarının lider şirketi Naturelgaz bugün borsada işlem görmeye başladı. Borsa İstanbul’da gong, başarılı geçen talep toplama süreci sonunda bireysel yatırımcılardan 75 kat fazla talep toplayan Naturelgaz için çaldı...
Xiaomi Türkiye'de üretime başladı
Küresel teknoloji lideri Xiaomi ve akıllı dünyaya güç veren partneri Salcomp’un, 2000 kişiye istihdam sağlayarak yılda 5 milyon adet akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak İstanbul Avcılar fabrikası açıldı.
Naturelgaz’ın halka arzına yatırımcılardan 15,8 milyar TL talep geldi
25-26 Mart 2021 tarihleri arasında 8,50 TL sabit fiyatla talep toplayan şirkete, yurt içi bireysel yatırımcılardan 75,3 kat, yurt içi kurumsal yatırımcılardan 28,8 kat, yurt dışı kurumsal yatırımcılardan ise 3,5 kat talep geldi. Halka arz büyüklüğü ise 29..
Tasarruf Finansman Yasası Kapsamında   BDDK’ya İlk Başvuru Yapıldı
Kamuoyunda faizsiz konut ve taşıt edindirme sistemi olarak bilinen tasarruf finansman sistemine ilişkin kanunun yürürlüğe girmesinin ardından BDDK’ya intibak için ilk başvuru Katılımevim tarafından yapıldı.
Konut Fiyatları En Çok Hangi İl ve İlçelerde Arttı?
Gayrimenkul piyasasının nabzını tutan Hürriyet Emlak Şubat 2021 Emlak Endeksi’ni açıkladı. Verilere göre; son bir ay içerisinde satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatlarının en çok artış gösterdiği illerin başında %15 ile Edirne, %6 ile Bartın, Afyon..
Türkiye'nin Dünya'ya Açılan Teknoloji Yüzü 1,7 Milyon Dolar Yatırım Aldı!
2021 başında kurulan ve kurulduğu günden bu yana gösterdiği artan ivme ile dikkat çeken Cerebrum Tech 1,7 milyon dolar yatırım aldı.
Ev hayali kuranlara müjde: Konutta taksit sınırı kaldırıldı
Ticaret Bakanlığı, konut satışlarındaki taksit sınırlaması ile ilgili yeni bir düzenlemeye giderek sınırlamaya kaldırdı.
Türkiye’nin gelirini artıracak 10 öneri
Sürdürülebilir ekonomik kalkınma için Türkiye’nin her bölgesinin, her ilinin, ilçesinin potansiyellerini tespit etmeli, planlamalı ve bir program oluşturarak bunları hayata geçirmeliyiz. Bu noktada Ulusal İktisadi Düşünce Kuruluşu (ULİKAD) Başkanı Ömer Ni..
Farmasi, Avrupa’nın en büyük entegre tesisini Ömerli’de açtı!
Türkiye’nin lider doğrudan satış markası Farmasi, İstanbul Ömerli’de yer alan fabrikasıyla aynı mekanda inşa edilen yeni Farmasi Plaza binasının açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdi. Avrupa’nın en büyük entegre üretim tesisinin ve yeni plazanın y..
Gayrimenkul, borsa, döviz ile başlayıp kripto paralara kadar uzanan yatırım araçları içinde yeni nesil yatırım aracı olan startup’lar son dönemde büyük gelişim göstererek getirisi yüksek bir konuma ulaştı. Değerleri hızlı bir artış gösteren startup’lara o..
Pandemi krizinde 2021 ekonomi öngörüleri
Uzmanlar pandemi krizinin yaratmış olduğu sosyo-ekonomik etkilerin bir kısmının kalıcı olacağını ön görüyor.
Sosyal mesafe karavan talebini patlattı
Armut.com, 2020 yılı boyunca aldığı talepleri inceleyerek tüketim alışkanlıklarımızdaki bazı değişimleri ortaya koydu. Önceki yıla oranla geçtiğimiz yaz, tatil için karavan, alternatif ulaşım şekli olarak da bisiklet tercih edildi. Düğün ve nişan gibi kut..
Kervan Gıda yatırımlarına devam ediyor
85 ülkeye ihracat yapan yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda, KAP’a yaptığı açıklama ile 5. Licorice hattının devreye alındığını ve Akhisar’da yaklaşık 7.000 metrekarelik bir fabrika alanının satın alındığını duyurdu.
 Koronavirüs nedeniyle dünya yılda  3,4 trilyon dolar kaybediyor
Sağlık ekonomisi uzmanı ve MEF Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Onur Başer, Covid-19 salgınının dünya ekonomisinde yılda 3,4 trilyon dolarlık kayba neden olduğunu söyledi.
 Arzum’un halka arzına   53,6 kat talep toplandı
Küçük Ev Aletleri sektörünün öncü şirketlerinden Arzum’un, halka arz edilen 13.306.475 TL ve ek satışa sunulan 1.995.971 TL olmak üzere toplam 15.302.446 TL nominal değerli paylarının satışı gerçekleşti.
Volkswagen’den İbrahim Ulusoy’a iş teklif
Satış ve SEO uzmanı İbrahim Ulusoy, dijital dünyadaki başarılarıyla dev Alman şirketlerinin dikkatini çekmeyi başardı. Çok sayıda firmanın birlikte çalışmak istediği genç işadamı, son olarak dünyanın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen’den iş teklifi a..
Strateji Notu: Borsada Uçuşun mu Çöküşün mü Eşiğindeyiz
Alnus Yatırım Araştırma Müdürü Yunus Kaya hazırladığı Strateji Notunu paylaştı.
Online ihracata vergi muafiyeti 1 Ocak'ta başlıyor
Uygulama 1 Ocak 2021 tarihinde başlıyor. Kasım 2020’de Resmi Gazete’de yer alan “Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun” ile, internet üzerinden yurtdışına satış yapan mikro ihracatçıya yüzde 50 v..
Borsa İstanbul'da 'GONG' bu kez Kervan Gıda için çaldı...
Türkiye’deki en yüksek yumuşak şeker üretim kapasitesine sahip Kervan Gıda’nın Gong Töreni 4 Aralık 2020, Cuma Günü Borsa İstanbul’da gerçekleşti. Talep toplama sürecinde yerli ve yabancı 268.847 yatırımcıdan 7,8 milyar TL'lik rekor bir talep alan Kervan ..
Halka Arzda Borsa İstanbul’un Talep Rekoru Kırıldı
Finansal teknoloji alanında halka arzı gerçekleşen ilk firma olan Matriks, ..
Bireysel yatırımcılardan 75 kat fazla talep gelmişti
Türkiye taşımalı doğal gaz pazarının lider şirketi Naturelgaz bugün borsada..
Xiaomi Türkiye'de üretime başladı
Küresel teknoloji lideri Xiaomi ve akıllı dünyaya güç veren partneri Salcom..
Naturelgaz’ın halka arzına yatırımcılardan 15,8 milyar TL talep geldi
25-26 Mart 2021 tarihleri arasında 8,50 TL sabit fiyatla talep toplayan şir..
Tasarruf Finansman Yasası Kapsamında   BDDK’ya İlk Başvuru Yapıldı
Kamuoyunda faizsiz konut ve taşıt edindirme sistemi olarak bilinen tasarruf..
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI